Strömstads RK 2011-07-16 - 2011-07-17
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-07-18 kl. 11:51
Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. B

Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Preliminär
GRIMSRUD AB
20 anmälda, 18 startande, 9 placerade
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Wilma Heie Innishmore    
  Strömstads RK Irco Mena - King of Diamonds 0 60,70
1 Irina Johansson Jamille    
  Haningebygden Giant Chill (US) - Tibur 0 58,20
1 Nathalie Bergkvist Particious    
  Hagfors-Uddeholm Pablo - Underworld xx 0 55,60
1 Jessica Jakobsson Alca Star    
  Lilla Edets RK Pale Amber - Ideal du Gazeau 0 57,70
1 Kristin Blomdahl Berlando    
  Nordhallands RK Bastejs - Dukurs 0 64,80
1 Josefin Sihlberg Olastra    
  Strömstads RK Champus - Saros 0 67,00
1 Linda Andersson Caretina    
  Uddevalla RF   0 55,50
1 Marie Johansson Elize    
  Lysekils RF Galloways - Centauer Z 0 68,70
1 Jennifer Karlsen Cortine    
  Strömstads RK Cortez - Moderne xx 0 59,50
 
10 Mai-Britt Johannessen Doctor Wango    
  Strömstads RK Okawango - Priolo 4 65,10
10 Kristin Sörensson Thiara (F. 2) (SWB)    
  Strömstads RK Figaro R - Asterix 4 70,20
10 Emma Gundersen Curry (SWB)    
  Strömstads RK Magini - Falleur 4 67,80
10 Nathalie Bergkvist Queen    
  Hagfors-Uddeholm Particious - Okänd 4 55,10
14 Malin Sundberg Cragganmore    
  Bohusläns HSK   12 72,40
15 Mai-Britt Johannessen Doctor Wango    
  Strömstads RK Okawango - Priolo 14 98,50
16 Ann Kathrin Wrede Prima Donna    
      16 90,40
17 Emelie Gustafsson Amaika    
  Strömstads RK Unesco - Voltaire 23 116,30
18 Malin Sundberg Cragganmore    
  Bohusläns HSK   Ute.  
  Therese Halvorsen Radoctro    
  Strömstads RK Radolin - Indoctro    
  Hanne Hjulmand Dante Alighieri    
  Strömstads RK Machandel - Dukat    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
GRIMSRUD AB
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Nathalie Bergkvist Particious 130,00 kr    
  Hagfors-Uddeholm Pablo - Underworld xx 0 77,70 0 36,30
2 Wilma Heie Innishmore 130,00 kr    
  Strömstads RK Irco Mena - King of Diamonds 0 77,10 0 42,50
3 Jessica Jakobsson Alca Star 130,00 kr    
  Lilla Edets RK Pale Amber - Ideal du Gazeau 0 77,40 0 48,90
4 Louise Lindström Albany 130,00 kr    
  Valsängs RF Acacio (ex Acagion) - Wittelsbach 0 84,10 2 53,40
 
5 Jennifer Karlsen Cortine      
  Strömstads RK Cortez - Moderne xx 0 74,30 4 47,80
6 Kristin Blomdahl Berlando      
  Nordhallands RK Bastejs - Dukurs 0 85,00 4 64,20
7 Linda Andersson Caretina      
  Uddevalla RF   0 68,10 8 36,50
8 Matilda Samuelsson Lady Carismo      
  Rudskogens RF Carismo - Lochnager xx 0 82,40 10 56,70
9 Hanne Hjulmand Monza      
  Strömstads RK Lap Bej - Huf 4 75,70    
10 Jennifer Bergström Grace Kelly      
  Vänersborgs RF Garejev - Dobrock 4 77,70    
11 Viktoria Jansson Tammara      
  Forshaga Ryttarförening Lacroix - Kojak 4 81,30    
12 Olivia Järvholm Toulouse      
  Ale-Jennylunds RK Calimero - Campesino 4 81,40    
13 Ann Kathrin Wrede Prima Donna      
      12 84,10    
14 Josefin Sihlberg Olastra      
  Strömstads RK Champus - Saros Ute.      
14 Malin Sundberg Cragganmore      
  Bohusläns HSK   Ute.      
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
GRIMSRUD AB
6 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Marie Johansson Elize    
  Lysekils RF Galloways - Centauer Z 0 85,00
1 Jessica Hägg Rafael W (SWB)    
  Åmåls Ridklubb Cornetto - Hertigen 0 88,00
 
3 Jennifer Parnebo Agapantus    
  Nääs RF Aerline H (SWB) - Maistic (ex Maestro) 4 92,70
4 Nathalie Bergkvist Queen    
  Hagfors-Uddeholm Particious - Okänd 17 98,20
  Anette Fløgstad Payback V'T Beekhof Z    
  Sotenäs FK Pablo Van Berkenbroek - Nonstop    
  Therese Halvorsen Radoctro    
  Strömstads RK Radolin - Indoctro    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
GRIMSRUD AB
19 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Jennifer Bergström Kalma D 130,00 kr    
  Vänersborgs RF Cupido - Animo 0 75,30 0 35,10
2 Olivia Järvholm Toulouse 130,00 kr    
  Ale-Jennylunds RK Calimero - Campesino 0 85,30 0 37,00
3 Emma Gundersen Sir Elmer 130,00 kr    
  Strömstads RK Homosassa xx - Song Key 0 79,20 0 38,40
4 Maria Nyberg Daytona CT 130,00 kr    
  Lilla Edets RK Dinaro - Bartok 0 76,50 4 38,30
5 Therese Halvorsen Hiszpanka 130,00 kr    
  Strömstads RK   0 88,00 4 43,90
 
6 Johanna Sjöberg Andora      
  Uddevalla RF Muscot - Okänd 0 79,50 4 47,60
7 Elin Solli Minerva      
  Munkedals RK Aydin ox RP 121 - Rousseau ox FA 199/79-83 0 77,70 8 38,80
8 Tilde Lindgren Fenice      
  Billdals RK Cortez - Bonaparte 4 72,80    
9 Madelene Costa Adream Came True      
  Lilla Edets RK Calido I - Cantus 4 80,80    
10 Josefin Bond Mailindas Tindra      
  Sotenäs FK Nobel - Ahorn 4 97,30    
11 Jennifer Bergström Grace Kelly      
  Vänersborgs RF Garejev - Dobrock 8 78,70    
12 Louise Lindström Albany      
  Valsängs RF Acacio (ex Acagion) - Wittelsbach 8 84,60    
13 Sara Lindholm Goldie      
  Björneröd RKS Passepartout - Koral 8 90,10    
14 Hanne Hjulmand Monza      
  Strömstads RK Lap Bej - Huf 13 101,70    
15 Matilda Samuelsson Lady Carismo      
  Rudskogens RF Carismo - Lochnager xx 22 103,80    
16 Viktoria Jansson Tammara      
  Forshaga Ryttarförening Lacroix - Kojak Ute.      
16 Lisa Sörqvist Pauline E      
  Nuntorp HSK Panduros - Laureat Ute.      
16 Sofie Derenstrand Marley Hope      
  Billdals RK Corran Ginger - Tindoza Ute.      
  Albertina Gustafsson Nobel      
  Strömstads RK Calvados - Lord        
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.05 bed. A Avd. B Preliminär
GRIMSRUD AB
3 anmälda, 2 startande
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Jessica Hägg Rafael W (SWB)    
  Åmåls Ridklubb Cornetto - Hertigen 0 85,30
2 Jennifer Parnebo Agapantus    
  Nääs RF Aerline H (SWB) - Maistic (ex Maestro) 25 133,90
  Anette Fløgstad Payback V'T Beekhof Z    
  Sotenäs FK Pablo Van Berkenbroek - Nonstop    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
GRIMSRUD AB
18 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Elin Solli Minerva 130,00 kr    
  Munkedals RK Aydin ox RP 121 - Rousseau ox FA 199/79-83 0 75,40 0 38,60
2 Sara Lindholm Goldie 130,00 kr    
  Björneröd RKS Passepartout - Koral 0 81,60 0 39,90
3 Sara Ek Electra v/d Watering 130,00 kr    
  Tanums Ridklubb Light Feet v/d Watering - Halando II v/d Watering 0 76,60 0 40,30
4 Johanna Sjöberg Andora 130,00 kr    
  Uddevalla RF Muscot - Okänd 0 74,30 8 36,80
5 Jennifer Bergström Kalma D 130,00 kr    
  Vänersborgs RF Cupido - Animo 4 69,90    
 
6 Emelie Gustafsson Velasquez      
  Strömstads RK Nonstop - Aydin des Malais 4 72,40    
7 Madelene Costa Adream Came True      
  Lilla Edets RK Calido I - Cantus 4 72,50    
8 Emma Gundersen Sir Elmer      
  Strömstads RK Homosassa xx - Song Key 4 73,50    
9 Elin BergLundin Ela de la Vega      
  Strömstads RK Warkant van t Gestelhof - Touch of Fairway 6 95,80    
10 Irina Johansson Kartagina      
  Haningebygden Folio - Jaguar xx 8 74,90    
11 Maria Nyberg Daytona CT      
  Lilla Edets RK Dinaro - Bartok 8 75,20    
12 Caroline Samuelsson Kurgrafin      
  Strömstads RK Levfevre - Lombard 15 102,50    
13 Lisa Sörqvist Pauline E      
  Nuntorp HSK Panduros - Laureat 16 88,20    
14 Therese Halvorsen Hiszpanka      
  Strömstads RK   29 123,70    
15 Tilde Lindgren Fenice      
  Billdals RK Cortez - Bonaparte Ute.      
15 Josefin Bond Mailindas Tindra      
  Sotenäs FK Nobel - Ahorn Ute.      
15 Sofie Derenstrand Marley Hope      
  Billdals RK Corran Ginger - Tindoza Ute.      
  Albertina Gustafsson Nobel      
  Strömstads RK Calvados - Lord        
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
GRIMSRUD AB
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Therese Halvorsen Happy Andantino    
  Strömstads RK Happy Irco - Ladiesdream 4 84,10
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
STALL MARDAL
12 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Olivia Jansson Classic Way 3 280,00 kr    
  Valsängs RF Corland - Lord 0 65,90 0 38,00
2 Jennifer Bergström Grace Kelly 140,00 kr    
  Vänersborgs RF Garejev - Dobrock 0 66,70 4 32,90
3 Emma Falk Nike-Pegasus 140,00 kr    
  Vikbolandets RF Jirlow - Alpen Fürst 0 61,10 4 34,10
 
4 Irina Johansson Kartagina      
  Haningebygden Folio - Jaguar xx 0 67,60 8 30,90
5 Sofie Derenstrand Marley Hope      
  Billdals RK Corran Ginger - Tindoza 0 66,90 Ute.  
6 Isabelle Collin Alhambra      
  Strömstads RK Advokat - Hertigen 4 64,20    
7 Jennifer Karlsen Cortine      
  Strömstads RK Cortez - Moderne xx 4 64,40    
8 Matilda Samuelsson Lady Carismo      
  Rudskogens RF Carismo - Lochnager xx 4 68,50    
9 Hanne Hjulmand Monza      
  Strömstads RK Lap Bej - Huf 8 71,20    
10 Viktoria Jansson Tammara      
  Forshaga Ryttarförening Lacroix - Kojak 18 89,00    
11 Tilde Lindgren Fenice      
  Billdals RK Cortez - Bonaparte Ute.      
11 Stephanie Frankling Luxury Liner      
  Munkedals RK Spotlight lobell - Noble Atout Ute.      
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
CITY EL
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Emma Falk Nike-Pegasus 750,00 kr    
  Vikbolandets RF Jirlow - Alpen Fürst 0 63,40 0 25,00
2 Johanna Pettersson Eurythmic Toltien 500,00 kr    
  Gibberöd RS Euroman Toltien - La Toltien 0 62,10 4 24,80
3 Dennis Borg Perduc 250,00 kr    
  Tanums Ridklubb Mecenas - Katell xx 0 68,10 4 27,60
4 Therese Risberg Xtrawaganza 150,00 kr    
  Jump Club RSF Egerländer - Robbin 0 71,20 4 31,60
 
5 Isabelle Collin Alhambra      
  Strömstads RK Advokat - Hertigen 4 65,30    
6 Jennifer Bergström Grace Kelly      
  Vänersborgs RF Garejev - Dobrock 4 68,60    
7 Sara Lindholm Goldie      
  Björneröd RKS Passepartout - Koral 4 72,50    
8 Caroline Samuelsson Kurgrafin      
  Strömstads RK Levfevre - Lombard 4 81,30    
9 Irina Johansson Kartagina      
  Haningebygden Folio - Jaguar xx 8 63,70    
10 Kajsa Löfquist Nice Nicole      
  Bohusläns HSK Roderik - Ralmé Z Ute.      
10 Emma Andersson Concorde II      
  Lilla Edets RK Electro - Favorit Ute.      
10 Elin BadskiJohansson Oh La La F      
  Munkedals RK Cortez - Dutch Boy Ute.      
10 Stephanie Frankling Luxury Liner      
  Munkedals RK Spotlight lobell - Noble Atout Ute.      
10 Hanne Hjulmand Monza      
  Strömstads RK Lap Bej - Huf Ute.      
10 Emelie Wedenberg Heaven Hill      
  Stenungsunds HRF Bourbon - Atlantic Boy xx Ute.      
  Tilde Lindgren Fenice      
  Billdals RK Cortez - Bonaparte        
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
CITY EL
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Mai-Britt Johannessen Mrs Dido xx    
  Strömstads RK Inchrory xx - Steve´s Friend xx 4 67,40
1 Therese Halvorsen Happy Andantino    
  Strömstads RK Happy Irco - Ladiesdream 4 72,30
 
3 Olivia Jansson Classic Way 3    
  Valsängs RF Corland - Lord 8 68,60
4 JanErik Johansson Quebec R    
  Björneröd RKS Quite Easy - Bouquet 13 116,80
  Anette Fløgstad Payback V'T Beekhof Z    
  Sotenäs FK Pablo Van Berkenbroek - Nonstop    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
22 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Clara Wenander Michigan 800,00 kr    
  Särö RF Iowa - Quito de Baussy 0 64,00 0 38,20
2 Frank Kutscher Carlotta 600,00 kr    
  Åmåls Ridklubb Clearway - Lorentin 0 70,00 0 39,80
3 Ida Ek Starlight Simon 300,00 kr    
  Uddevalla RF Sir Caletto - Imperator 0 63,80 8 34,30
4 Karolina Pettersson Pessoa 160,00 kr    
  Gibberöd RS Karandasj - Mytens xx 4 61,80    
5 Louise Sjöstrand Cummin 160,00 kr    
  Lilla Edets RK Robin Z - Curaçao xx 4 70,50    
 
6 Emelie Lager Bo Mat Van Terheide      
  Onsala RF Opium de Laubry - Gotspe 4 70,80    
7 Elin BadskiJohansson Oh La La F      
  Munkedals RK Cortez - Dutch Boy 4 71,30    
8 Nathalie Börjesson Volente      
  Nääs RF Codex - Lugano van la Roche 4 72,70    
9 Emma Söderberg Cabanel      
  Uddevalla RF Concorde - Ralmé Z 7 93,50    
10 Johanna Pettersson Sang Chaud      
  Gibberöd RS Sancerre - Frühling 8 60,00    
11 Kajsa Löfquist Nice Nicole      
  Bohusläns HSK Roderik - Ralmé Z 8 63,40    
12 Sara Ek Electra v/d Watering      
  Tanums Ridklubb Light Feet v/d Watering - Halando II v/d Watering 8 73,80    
13 Elin BergLundin Ela de la Vega      
  Strömstads RK Warkant van t Gestelhof - Touch of Fairway 12 77,10    
14 Caroline Samuelsson Kurgrafin      
  Strömstads RK Levfevre - Lombard Utg.      
14 Frank Kutscher Daimler E      
  Åmåls Ridklubb Don Castillon - Argentan Ute.      
14 Sahra Lindquist Karneval      
  Bulycke RF Duty Time - Sure Blade Ute.      
14 Emelie Gustafsson Velasquez      
  Strömstads RK Nonstop - Aydin des Malais Ute.      
14 Therese Risberg Xtrawaganza      
  Jump Club RSF Egerländer - Robbin Ute.      
14 Frank Kutscher Vesuvius      
  Åmåls Ridklubb Montender - Zeus Ute.      
  Carolina Björkner Gunsan      
  Bulycke RF okänd        
  Johanna Sjöberg Andora      
  Uddevalla RF Muscot - Okänd        
  Emma Andersson Concorde II      
  Lilla Edets RK Electro - Favorit        
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning bed. A Avd. B Preliminär
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Therese Halvorsen Happy Andantino    
  Strömstads RK Happy Irco - Ladiesdream 4 71,90
1 JanErik Johansson Quebec R    
  Björneröd RKS Quite Easy - Bouquet 4 70,60
 
3 Mai-Britt Johannessen Mrs Dido xx    
  Strömstads RK Inchrory xx - Steve´s Friend xx Ute.  
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
34 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Emma Hansson Zlatan F 1 000,00 kr    
  Färgelanda RK Acacio (ex Acagion) - Ahorn 0 54,80 0 28,90
2 Emelie Lager Bo Mat Van Terheide 750,00 kr    
  Onsala RF Opium de Laubry - Gotspe 0 53,50 0 30,40
3 Emma Söderberg Cabanel 500,00 kr    
  Uddevalla RF Concorde - Ralmé Z 0 55,60 0 31,40
4 Emma Falk Papaya 250,00 kr    
  Vikbolandets RF Elberton - Modesto 0 55,50 0 32,30
5 Nathali Hagström Zidane 170,00 kr    
  Strömstads RK Lupicor - Contender 0 54,90 0 32,40
6 Karolina Pettersson Pessoa 170,00 kr    
  Gibberöd RS Karandasj - Mytens xx 0 48,40 4 27,50
7 Malin Nyqvist Curioskenda 170,00 kr    
  Tanums Ridklubb Cornetto - Stanford 0 55,30 4 32,80
8 Frank Kutscher Carlotta 170,00 kr    
  Åmåls Ridklubb Clearway - Lorentin 0 58,10 8 34,90
 
9 Emelie Wedenberg Pamela du Buisson Z      
  Stenungsunds HRF Poor Boy - Artos Z 4 54,50    
10 JanErik Johansson Cookie      
  Björneröd RKS Cagliostro - Cantus 4 58,90    
11 Josefine Carlsson Rockefeller V      
  Uddevalla RF Colino - Zeoliet 4 65,30    
12 Emma Falk Luigi 84      
  Vikbolandets RF Lucarlo - Ico 4 70,00    
13 Linda Johansson Ronja      
  Uddevalla RF Okänd 8 50,80    
14 Jennifer Bergström Kalma D      
  Vänersborgs RF Cupido - Animo 8 51,20    
15 Elin BergLundin Ela de la Vega      
  Strömstads RK Warkant van t Gestelhof - Touch of Fairway 8 65,40    
16 Sara Fritzson Chapella      
  Uddevalla RF Chapman - Any Questions 8 66,20    
17 Dennis Borg Perduc      
  Tanums Ridklubb Mecenas - Katell xx 8 71,20    
18 Clara Wenander Michigan      
  Särö RF Iowa - Quito de Baussy 9 73,70    
19 Emma Söderberg Pauline      
  Uddevalla RF Feliciano - Hertigen 9 75,10    
20 Johanna Pettersson Sang Chaud      
  Gibberöd RS Sancerre - Frühling 12 50,40    
21 Louise Sjöstrand Cummin      
  Lilla Edets RK Robin Z - Curaçao xx 12 58,50    
22 Sara Ek Electra v/d Watering      
  Tanums Ridklubb Light Feet v/d Watering - Halando II v/d Watering 12 71,20    
23 Madelene Carlsson Ronaldo L      
  Uddevalla RF Orlando - rysk hingst 16 69,10    
24 Emelie Wedenberg Heaven Hill      
  Stenungsunds HRF Bourbon - Atlantic Boy xx 17 76,50    
25 Nathalie Börjesson Volente      
  Nääs RF Codex - Lugano van la Roche 23 81,60    
26 Sahra Lindquist Karneval      
  Bulycke RF Duty Time - Sure Blade Ute.      
26 Ida Ek Starlight Simon      
  Uddevalla RF Sir Caletto - Imperator Ute.      
26 Linda Bergqvist Lektors      
  Nuntorp HSK Legato - Calano II Ute.      
26 Johanna Pettersson Eurythmic Toltien      
  Gibberöd RS Euroman Toltien - La Toltien Ute.      
  Johanna Sjöberg Andora      
  Uddevalla RF Muscot - Okänd        
  Frank Kutscher Daimler E      
  Åmåls Ridklubb Don Castillon - Argentan        
  Carolina Björkner Gunsan      
  Bulycke RF okänd        
  Emelie Gustafsson Velasquez      
  Strömstads RK Nonstop - Aydin des Malais        
  Louise Carlander Laresta      
  Billdals RK Everest - ---        
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Emma Falk Santenay    
  Vikbolandets RF Chardonnay Z - Hors la Loi II 6 78,70
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A Preliminär
XL BYGG STRÖMSTAD
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Frank Kutscher Apache 1 500,00 kr  
  Åmåls Ridklubb Alpha - Furier 0 58,10
2 Sara Fritzson Chapella 1 000,00 kr  
  Uddevalla RF Chapman - Any Questions 0 62,70
3 Malin Nyqvist Curioskenda 750,00 kr  
  Tanums Ridklubb Cornetto - Stanford 0 66,20
 
4 Madelene Carlsson Ronaldo L    
  Uddevalla RF Orlando - rysk hingst 4 62,40
5 Emma Falk Luigi 84    
  Vikbolandets RF Lucarlo - Ico 4 63,70
6 Nathali Hagström Zidane    
  Strömstads RK Lupicor - Contender 4 66,30
7 JanErik Johansson Cookie    
  Björneröd RKS Cagliostro - Cantus 4 67,00
8 Emma Hansson Zlatan F    
  Färgelanda RK Acacio (ex Acagion) - Ahorn 4 69,90
9 Emma Falk Papaya    
  Vikbolandets RF Elberton - Modesto 4 76,60
10 Jennifer Bergström Kalma D    
  Vänersborgs RF Cupido - Animo 8 61,40
11 Josefine Carlsson Rockefeller V    
  Uddevalla RF Colino - Zeoliet 8 61,90
12 Emma Söderberg Pauline    
  Uddevalla RF Feliciano - Hertigen Utg.  
  Linda Johansson Take It Easy    
  Uddevalla RF Quite Easy - Okänd    
  Linda Bergqvist Lektors    
  Nuntorp HSK Legato - Calano II    
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B Preliminär
XL BYGG STRÖMSTAD
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Emelie Wedenberg Pamela du Buisson Z    
  Stenungsunds HRF Poor Boy - Artos Z 15 104,80
2 Emma Falk Santenay    
  Vikbolandets RF Chardonnay Z - Hors la Loi II Ute.  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport