Strömstads RK 2011-07-16 - 2011-07-17
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2011-07-14 kl. 21:44
Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. B

Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Preliminär
GRIMSRUD AB
16 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Nathalie Bergkvist Particious
  Hagfors-Uddeholm Pablo - Underworld xx 7
2 Jessica Jakobsson Alca Star
  Lilla Edets RK Pale Amber - Ideal du Gazeau 52
3 Ann Kathrin Wrede Prima Donna
      103
4 Kristin Blomdahl Berlando
  Nordhallands RK Bastejs - Dukurs 108
5 Josefin Sihlberg Olastra
  Strömstads RK Champus - Saros 87
6 Therese Halvorsen Radoctro
  Strömstads RK Radolin - Indoctro 44
7 Mai-Britt Johannessen Doctor Wango
  Strömstads RK Okawango - Priolo 56
8 Linda Andersson Caretina
  Uddevalla RF   4
9 Marie Johansson Elize
  Lysekils RF Galloways - Centauer Z 64
10 Hanne Hjulmand Dante Alighieri
  Strömstads RK Machandel - Dukat 49
11 Emelie Gustafsson Amaika
  Strömstads RK Unesco - Voltaire 40
12 Malin Sundberg Cragganmore
  Bohusläns HSK   95
13 Kristin Sörensson Thiara (F. 2) (SWB)
  Strömstads RK Figaro R - Asterix 98
14 Emma Gundersen Curry (SWB)
  Strömstads RK Magini - Falleur 36
15 Jennifer Karlsen Cortine
  Strömstads RK Cortez - Moderne xx 66
16 Nathalie Bergkvist Queen
  Hagfors-Uddeholm Particious - Okänd 9
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
GRIMSRUD AB
14 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Irina Johansson Jamille
  Haningebygden Giant Chill (US) - Tibur 58
2 Ann Kathrin Wrede Prima Donna
      103
3 Matilda Samuelsson Lady Carismo
  Rudskogens RF Carismo - Lochnager xx 86
4 Kristin Blomdahl Berlando
  Nordhallands RK Bastejs - Dukurs 108
5 Josefin Sihlberg Olastra
  Strömstads RK Champus - Saros 87
6 Viktoria Jansson Tammara
  Forshaga Ryttarförening Lacroix - Kojak 55
7 Jessica Jakobsson Alca Star
  Lilla Edets RK Pale Amber - Ideal du Gazeau 52
8 Jennifer Karlsen Cortine
  Strömstads RK Cortez - Moderne xx 66
9 Linda Andersson Caretina
  Uddevalla RF   4
10 Jennifer Bergström Grace Kelly
  Vänersborgs RF Garejev - Dobrock 13
11 Malin Sundberg Cragganmore
  Bohusläns HSK   95
12 Nathalie Bergkvist Particious
  Hagfors-Uddeholm Pablo - Underworld xx 7
13 Hanne Hjulmand Monza
  Strömstads RK Lap Bej - Huf 48
14 Louise Lindström Albany
  Valsängs RF Acacio (ex Acagion) - Wittelsbach 72
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
GRIMSRUD AB
3 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
101 Anette Fløgstad Payback V'T Beekhof Z
  Sotenäs FK Pablo Van Berkenbroek - Nonstop 33
102 Jessica Hägg Rafael W (SWB)
  Åmåls Ridklubb Cornetto - Hertigen 50
103 Therese Halvorsen Radoctro
  Strömstads RK Radolin - Indoctro 44
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
GRIMSRUD AB
18 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Jennifer Bergström Grace Kelly
  Vänersborgs RF Garejev - Dobrock 13
2 Viktoria Jansson Tammara
  Forshaga Ryttarförening Lacroix - Kojak 55
3 Matilda Samuelsson Lady Carismo
  Rudskogens RF Carismo - Lochnager xx 86
4 Lisa Sörqvist Pauline E
  Nuntorp HSK Panduros - Laureat 99
5 Johanna Sjöberg Andora
  Uddevalla RF Muscot - Okänd 88
6 Maria Nyberg Daytona CT
  Lilla Edets RK Dinaro - Bartok 78
7 Josefin Bond Mailindas Tindra
  Sotenäs FK Nobel - Ahorn 15
8 Sofie Derenstrand Marley Hope
  Billdals RK Corran Ginger - Tindoza 24
9 Albertina Gustafsson Nobel
  Strömstads RK Calvados - Lord 38
10 Olivia Järvholm Toulouse
  Ale-Jennylunds RK Calimero - Campesino 65
11 Elin Solli Minerva
  Munkedals RK Aydin ox RP 121 - Rousseau ox FA 199/79-83 92
12 Sara Lindholm Goldie
  Björneröd RKS Passepartout - Koral 70
13 Tilde Lindgren Fenice
  Billdals RK Cortez - Bonaparte 69
14 Louise Lindström Albany
  Valsängs RF Acacio (ex Acagion) - Wittelsbach 72
15 Madelene Costa Adream Came True
  Lilla Edets RK Calido I - Cantus 23
16 Emma Gundersen Sir Elmer
  Strömstads RK Homosassa xx - Song Key 37
17 Hanne Hjulmand Monza
  Strömstads RK Lap Bej - Huf 48
18 Jennifer Bergström Kalma D
  Vänersborgs RF Cupido - Animo 12
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.05 bed. A Avd. B Preliminär
GRIMSRUD AB
2 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
101 Anette Fløgstad Payback V'T Beekhof Z
  Sotenäs FK Pablo Van Berkenbroek - Nonstop 33
102 Jessica Hägg Rafael W (SWB)
  Åmåls Ridklubb Cornetto - Hertigen 50
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
GRIMSRUD AB
18 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Emelie Gustafsson Velasquez
  Strömstads RK Nonstop - Aydin des Malais 39
2 Therese Halvorsen Hiszpanka
  Strömstads RK   45
3 Irina Johansson Kartagina
  Haningebygden Folio - Jaguar xx 59
4 Johanna Sjöberg Andora
  Uddevalla RF Muscot - Okänd 88
5 Lisa Sörqvist Pauline E
  Nuntorp HSK Panduros - Laureat 99
6 Tilde Lindgren Fenice
  Billdals RK Cortez - Bonaparte 69
7 Elin BergLundin Ela de la Vega
  Strömstads RK Warkant van t Gestelhof - Touch of Fairway 10
8 Madelene Costa Adream Came True
  Lilla Edets RK Calido I - Cantus 23
9 Olivia Järvholm Toulouse
  Ale-Jennylunds RK Calimero - Campesino 65
10 Emma Gundersen Sir Elmer
  Strömstads RK Homosassa xx - Song Key 37
11 Josefin Bond Mailindas Tindra
  Sotenäs FK Nobel - Ahorn 15
12 Sara Lindholm Goldie
  Björneröd RKS Passepartout - Koral 70
13 Albertina Gustafsson Nobel
  Strömstads RK Calvados - Lord 38
14 Maria Nyberg Daytona CT
  Lilla Edets RK Dinaro - Bartok 78
15 Sara Ek Electra v/d Watering
  Tanums Ridklubb Light Feet v/d Watering - Halando II v/d Watering 27
16 Sofie Derenstrand Marley Hope
  Billdals RK Corran Ginger - Tindoza 24
17 Jennifer Bergström Kalma D
  Vänersborgs RF Cupido - Animo 12
18 Elin Solli Minerva
  Munkedals RK Aydin ox RP 121 - Rousseau ox FA 199/79-83 92
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
GRIMSRUD AB
1 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
101 Therese Halvorsen Happy Andantino
  Strömstads RK Happy Irco - Ladiesdream 43
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
STALL MARDAL
9 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Matilda Samuelsson Lady Carismo
  Rudskogens RF Carismo - Lochnager xx 86
2 Irina Johansson Kartagina
  Haningebygden Folio - Jaguar xx 59
3 Hanne Hjulmand Monza
  Strömstads RK Lap Bej - Huf 48
4 Jennifer Bergström Grace Kelly
  Vänersborgs RF Garejev - Dobrock 13
5 Viktoria Jansson Tammara
  Forshaga Ryttarförening Lacroix - Kojak 55
6 Emma Falk Nike-Pegasus
  Vikbolandets RF Jirlow - Alpen Fürst 32
7 Stephanie Frankling Luxury Liner
  Munkedals RK Spotlight lobell - Noble Atout 34
8 Jennifer Karlsen Cortine
  Strömstads RK Cortez - Moderne xx 66
9 Olivia Jansson Classic Way 3
  Valsängs RF Corland - Lord 54
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
STALL MARDAL
1 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
101 Anette Fløgstad Payback V'T Beekhof Z
  Sotenäs FK Pablo Van Berkenbroek - Nonstop 33
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
CITY EL
16 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Sara Lindholm Goldie
  Björneröd RKS Passepartout - Koral 70
2 Kajsa Löfquist Nice Nicole
  Bohusläns HSK Roderik - Ralmé Z 109
3 Dennis Borg Perduc
  Tanums Ridklubb Mecenas - Katell xx 16
4 Johanna Pettersson Eurythmic Toltien
  Gibberöd RS Euroman Toltien - La Toltien 82
5 Emma Andersson Concorde II
  Lilla Edets RK Electro - Favorit 2
6 Elin BadskiJohansson Oh La La F
  Munkedals RK Cortez - Dutch Boy 6
7 Emelie Lager Bo Mat Van Terheide
  Onsala RF Opium de Laubry - Gotspe 67
8 Stephanie Frankling Luxury Liner
  Munkedals RK Spotlight lobell - Noble Atout 34
9 Hanne Hjulmand Monza
  Strömstads RK Lap Bej - Huf 48
10 Sofie Derenstrand Marley Hope
  Billdals RK Corran Ginger - Tindoza 24
11 Therese Risberg Xtrawaganza
  Jump Club RSF Egerländer - Robbin 84
12 Tilde Lindgren Fenice
  Billdals RK Cortez - Bonaparte 69
13 Emelie Wedenberg Heaven Hill
  Stenungsunds HRF Bourbon - Atlantic Boy xx 101
14 Irina Johansson Kartagina
  Haningebygden Folio - Jaguar xx 59
15 Mai-Britt Johannessen Mrs Dido xx
  Strömstads RK Inchrory xx - Steve´s Friend xx 57
16 Emma Falk Nike-Pegasus
  Vikbolandets RF Jirlow - Alpen Fürst 32
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
CITY EL
4 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
101 Anette Fløgstad Payback V'T Beekhof Z
  Sotenäs FK Pablo Van Berkenbroek - Nonstop 33
102 JanErik Johansson Quebec R
  Björneröd RKS Quite Easy - Bouquet 61
103 Olivia Jansson Classic Way 3
  Valsängs RF Corland - Lord 54
104 Therese Halvorsen Happy Andantino
  Strömstads RK Happy Irco - Ladiesdream 43
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
24 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Frank Kutscher Daimler E
  Åmåls Ridklubb Don Castillon - Argentan 107
2 Louise Sjöstrand Cummin
  Lilla Edets RK Robin Z - Curaçao xx 90
3 Elin BergLundin Ela de la Vega
  Strömstads RK Warkant van t Gestelhof - Touch of Fairway 10
4 Sahra Lindquist Karneval
  Bulycke RF Duty Time - Sure Blade 71
5 Nathalie Börjesson Volente
  Nääs RF Codex - Lugano van la Roche 17
6 Karolina Pettersson Pessoa
  Gibberöd RS Karandasj - Mytens xx 83
7 Carolina Björkner Gunsan
  Bulycke RF okänd 14
8 Clara Wenander Michigan
  Särö RF Iowa - Quito de Baussy 102
9 Johanna Sjöberg Andora
  Uddevalla RF Muscot - Okänd 88
10 Mai-Britt Johannessen Mrs Dido xx
  Strömstads RK Inchrory xx - Steve´s Friend xx 57
11 Emelie Lager Bo Mat Van Terheide
  Onsala RF Opium de Laubry - Gotspe 67
12 Frank Kutscher Carlotta
  Åmåls Ridklubb Clearway - Lorentin 106
13 Tilde Lindgren Fenice
  Billdals RK Cortez - Bonaparte 69
14 Emma Söderberg Cabanel
  Uddevalla RF Concorde - Ralmé Z 96
15 Sara Lindholm Goldie
  Björneröd RKS Passepartout - Koral 70
16 Johanna Pettersson Sang Chaud
  Gibberöd RS Sancerre - Frühling 81
17 Sara Ek Electra v/d Watering
  Tanums Ridklubb Light Feet v/d Watering - Halando II v/d Watering 27
18 Emelie Gustafsson Velasquez
  Strömstads RK Nonstop - Aydin des Malais 39
19 Kajsa Löfquist Nice Nicole
  Bohusläns HSK Roderik - Ralmé Z 109
20 Elin BadskiJohansson Oh La La F
  Munkedals RK Cortez - Dutch Boy 6
21 Therese Risberg Xtrawaganza
  Jump Club RSF Egerländer - Robbin 84
22 Ida Ek Starlight Simon
  Uddevalla RF Sir Caletto - Imperator 26
23 Emma Andersson Concorde II
  Lilla Edets RK Electro - Favorit 2
24 Frank Kutscher Vesuvius
  Åmåls Ridklubb Montender - Zeus 104
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning bed. A Avd. B Preliminär
2 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
101 Therese Halvorsen Happy Andantino
  Strömstads RK Happy Irco - Ladiesdream 43
102 JanErik Johansson Quebec R
  Björneröd RKS Quite Easy - Bouquet 61
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
34 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Frank Kutscher Vesuvius
  Åmåls Ridklubb Montender - Zeus 104
2 Johanna Pettersson Sang Chaud
  Gibberöd RS Sancerre - Frühling 81
3 Emelie Wedenberg Heaven Hill
  Stenungsunds HRF Bourbon - Atlantic Boy xx 101
4 Emma Falk Luigi 84
  Vikbolandets RF Lucarlo - Ico 29
5 Emma Söderberg Cabanel
  Uddevalla RF Concorde - Ralmé Z 96
6 Karolina Pettersson Pessoa
  Gibberöd RS Karandasj - Mytens xx 83
7 Elin BergLundin Ela de la Vega
  Strömstads RK Warkant van t Gestelhof - Touch of Fairway 10
8 Clara Wenander Michigan
  Särö RF Iowa - Quito de Baussy 102
9 Nathalie Börjesson Volente
  Nääs RF Codex - Lugano van la Roche 17
10 Sara Fritzson Chapella
  Uddevalla RF Chapman - Any Questions 35
11 Johanna Sjöberg Andora
  Uddevalla RF Muscot - Okänd 88
12 Dennis Borg Perduc
  Tanums Ridklubb Mecenas - Katell xx 16
13 Josefine Carlsson Rockefeller V
  Uddevalla RF Colino - Zeoliet 19
14 Sara Ek Electra v/d Watering
  Tanums Ridklubb Light Feet v/d Watering - Halando II v/d Watering 27
15 Malin Nyqvist Curioskenda
  Tanums Ridklubb Cornetto - Stanford 79
16 Frank Kutscher Daimler E
  Åmåls Ridklubb Don Castillon - Argentan 107
17 Linda Johansson Ronja
  Uddevalla RF Okänd 62
18 Carolina Björkner Gunsan
  Bulycke RF okänd 14
19 Sahra Lindquist Karneval
  Bulycke RF Duty Time - Sure Blade 71
20 Nathali Hagström Zidane
  Strömstads RK Lupicor - Contender 42
21 Madelene Carlsson Ronaldo L
  Uddevalla RF Orlando - rysk hingst 21
22 Ida Ek Starlight Simon
  Uddevalla RF Sir Caletto - Imperator 26
23 JanErik Johansson Cookie
  Björneröd RKS Cagliostro - Cantus 60
24 Linda Bergqvist Lektors
  Nuntorp HSK Legato - Calano II 11
25 Emelie Gustafsson Velasquez
  Strömstads RK Nonstop - Aydin des Malais 39
26 Louise Carlander Laresta
  Billdals RK Everest - --- 18
27 Emma Hansson Zlatan F
  Färgelanda RK Acacio (ex Acagion) - Ahorn 46
28 Jennifer Bergström Kalma D
  Vänersborgs RF Cupido - Animo 12
29 Louise Sjöstrand Cummin
  Lilla Edets RK Robin Z - Curaçao xx 90
30 Johanna Pettersson Eurythmic Toltien
  Gibberöd RS Euroman Toltien - La Toltien 82
31 Emelie Wedenberg Pamela du Buisson Z
  Stenungsunds HRF Poor Boy - Artos Z 100
32 Emma Falk Papaya
  Vikbolandets RF Elberton - Modesto 31
33 Emma Söderberg Pauline
  Uddevalla RF Feliciano - Hertigen 97
34 Frank Kutscher Carlotta
  Åmåls Ridklubb Clearway - Lorentin 106
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
101 Emma Falk Santenay
  Vikbolandets RF Chardonnay Z - Hors la Loi II 30
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A Preliminär
XL BYGG STRÖMSTAD
14 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Emma Falk Papaya
  Vikbolandets RF Elberton - Modesto 31
2 Jennifer Bergström Kalma D
  Vänersborgs RF Cupido - Animo 12
3 Linda Johansson Take It Easy
  Uddevalla RF Quite Easy - Okänd 63
4 Linda Bergqvist Lektors
  Nuntorp HSK Legato - Calano II 11
5 Nathali Hagström Zidane
  Strömstads RK Lupicor - Contender 42
6 JanErik Johansson Cookie
  Björneröd RKS Cagliostro - Cantus 60
7 Josefine Carlsson Rockefeller V
  Uddevalla RF Colino - Zeoliet 19
8 Malin Nyqvist Curioskenda
  Tanums Ridklubb Cornetto - Stanford 79
9 Emma Söderberg Pauline
  Uddevalla RF Feliciano - Hertigen 97
10 Emma Hansson Zlatan F
  Färgelanda RK Acacio (ex Acagion) - Ahorn 46
11 Madelene Carlsson Ronaldo L
  Uddevalla RF Orlando - rysk hingst 21
12 Sara Fritzson Chapella
  Uddevalla RF Chapman - Any Questions 35
13 Frank Kutscher Apache
  Åmåls Ridklubb Alpha - Furier 105
14 Emma Falk Luigi 84
  Vikbolandets RF Lucarlo - Ico 29
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B Preliminär
XL BYGG STRÖMSTAD
2 anmälda
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Örjan Reinholdsson
Hoppdomare: Caroline Rönnberg
Banbyggare: Victoria Mentzer
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
101 Emelie Wedenberg Pamela du Buisson Z
  Stenungsunds HRF Poor Boy - Artos Z 100
102 Emma Falk Santenay
  Vikbolandets RF Chardonnay Z - Hors la Loi II 30
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport