Strömstads RK 2012-10-06 - 2012-10-07
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-10-06 kl. 16:50
Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
Förklass Div II ponny
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Anette Sundberg, Petra Kärnberg
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Izabella SvärdMarandii van Orchid 21521574,138
 Torslanda RKMilton - El Khafif ox1 
2Alice ÖqvistPearl 20420470,345
 Alleby RidklubbOkänd - Oakley Bubbling Bobbety2 
 
3Matilda ForssénLille John 19619667,586
 Alleby RidklubbOkänd - Okänd3 
4Elin KlenfeldtCaramis 19319366,552
 Stora Höga RKKarlsfälts Caruso - Artist4 
5Vilma Gånedahl -GagnerBakkedals Ná Me 17417460,000
 Tanums RidklubbLaerkens Catch Me - Öxenholm Godot5 
6Linn JanssonFelizia 16516556,897
 Kongahälla RSFlight - Sayhar ox6 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
Förklass Div II ponny
10 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Anette Sundberg, Petra Kärnberg
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Lovisa HasselbladBlack Velvet 22722778,276
 Torslanda RKOkänd - Okänd1 
2Rebecca WernlundDrumcong Lady 20920972,069
 Alleby RidklubbSeafield Fionn - Ballydonagh Cassanova2 
 
3Emma KunzelJuno Robin 20020068,966
 Kongahälla RSJuno Rory RC 563 
4Matilda LorénTigger 19519567,241
 Alleby RidklubbPower Boy RP 112 - okänd4 
5Saga KullbergCecar 19219266,207
 Spekeröds RKCavat - Karaff5 
6Antonia HasselbladVanilla Coke 18718764,483
 Torslanda RKVermont RP 1336 
7Evelina KetolaWinnetoo 17417460,000
 Torslanda RKOkänd7 
8Maria LarssonNicolaij 17217259,310
 Spekeröds RKAladdin - Andrezej ox8 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori B + C
Lagklass,Individuell start Division II Ponny Final
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Anette Sundberg,Petra Kärnberg
Domare C: Malou Wickberg
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Izabella SvärdMarandii van Orchid 25425466,842
 Torslanda RK (2)Milton - El Khafif ox1 
2Alice ÖqvistPearl 23123160,789
 Alleby Ridklubb (1)Okänd - Oakley Bubbling Bobbety2 
3Elin KlenfeldtCaramis 22522559,211
 Stora Höga RKKarlsfälts Caruso - Artist3 
 
4Linn JanssonFelizia 22522559,211
 Kongahälla RS (4)Flight - Sayhar ox3 
5Annie MattssonPeanuts 22422458,947
 Spekeröds RKOkänd5 
6Matilda ForssénLille John 22122158,158
 Alleby Ridklubb (1)Okänd - Okänd6 
7Linnéa JöréniusBjäraryds Julius 21221255,789
 Bulycke RFSkotte - Major G7 
8Vilma Gånedahl -GagnerBakkedals Ná Me 21021055,263
 Tanums RidklubbLaerkens Catch Me - Öxenholm Godot8 
9Annie MattssonMöhällerns Ilex 20120152,895
 Spekeröds RK (3)Leyeswick Dai - Twyford Tomboy9 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori D
Lagklass,Individuell start Division II Ponny Final
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Anette Sundberg,Petra Kärnberg
Domare C: Malou Wickberg
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Lovisa HasselbladBlack Velvet 26126168,684
 Torslanda RK (2)Okänd - Okänd1 
2Rebecca WernlundDrumcong Lady 24924965,526
 Alleby Ridklubb (1)Seafield Fionn - Ballydonagh Cassanova2 
3Matilda LorénTigger 24824865,263
 Alleby Ridklubb (1)Power Boy RP 112 - okänd3 
 
4Antonia HasselbladVanilla Coke 24424464,211
 Torslanda RK (2)Vermont RP 1334 
5Elin LarssonCavat 23523561,842
 Kongahälla RS (4)Debut de la Vie - Silverlea Buckskin5 
6Saga KullbergCecar 22822860,000
 Spekeröds RK (3)Cavat - Karaff6 
7Evelina KetolaWinnetoo 22522559,211
 Torslanda RK (2)Okänd7 
8Emma KunzelJuno Robin 22322358,684
 Kongahälla RS (4)Juno Rory RC 568 
9Maria LarssonNicolaij  0 
 Spekeröds RK (3)Aladdin - Andrezej ox  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Lag
4 startande lag
Domare C: Malou Wickberg
 
PlatsKlubbLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Torslanda RKLag 266,579
  Kicki Christensson
 
   Izabella SvärdMarandii van Orchid66,842 
   Lovisa HasselbladBlack Velvet68,684 
   Antonia HasselbladVanilla Coke64,211 
   Evelina KetolaWinnetoo59,211 
2Alleby RidklubbLag 163,859
  Catarina Wernlund
 
   Alice ÖqvistPearl60,789 
   Rebecca WernlundDrumcong Lady65,526 
   Matilda LorénTigger65,263 
   Matilda ForssénLille John58,158 
3Kongahälla RSLag 459,912
   
 
   Linn JanssonFelizia59,211 
   Elin LarssonCavat61,842 
   Emma KunzelJuno Robin58,684 
4Spekeröds RKLag 356,447
   
 
   Saga KullbergCecar60,000 
   Annie MattssonMöhällerns Ilex52,895 
   Maria LarssonNicolaij  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport