Strömstads RK 2012-10-06 - 2012-10-07
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-10-07 kl. 15:10
Klass 9 - Dressyr Lätt A:1
Klass 10 - Dressyr Lätt A:3 Lag
Klass 5 - Dressyr Medelsvår C:2

Klass 9 - Dressyr Lätt A:1
Förklass div II häst
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Petra Kärnbert, Mikaela Molin
Domare C: Camilla Berglund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Hanna LundborgKiss me Kate 26326369,211
 Bulycke RFPasolini - Pontus1 
2Josefin DolietisRamira FLB 24724765,000
 Bulycke RFRamirado - Ahorn Z2 
 
3Sigrid ClementzGolden Franz Ferdinand 23523561,842
 Stora Höga RKOkänd3 
4Kristina HolgerssonEmbla 22922960,263
 Bulycke RFEspri - Wilhelm Tell II4 
5Elinor Östlin FlodPikachu 22822860,000
 Tanums Ridklubbokänd5 
6Emelie OlssonFlorida (41) 21821857,368
 Kongahälla RSBernstein - Pik Trumpf6 
7Julia EngbergUnique 18518548,684
 Färgelanda RKBernstein - Democritos7 
 
till toppen

Klass 10 - Dressyr Lätt A:3 Lag
Lagklass,Individuell start Division II Häst Final
14 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Petra Kärnberg, Mikaela Molin
Domare C: Emelie Steen
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Therese RutgerssonWait and See 21821870,323
 Stora Höga RK (2)Worldly - Sandro Song1 
2Elin JohanssonLaredo 21021067,742
 Stora Höga RK (2)Lasandos - Anart2 
3Hanna LundborgKiss me Kate 20920967,419
 Bulycke RF (1)Pasolini - Pontus3 
4Charlotte WesterholmChapillo 20620666,452
 Länghems RKChapman - Urbino4 
 
5Anna LindersThe Duke 20220265,161
 Bulycke RF (1)Robin Z - Sambor5 
5Liselotte AnderssonEnya 20220265,161
 Kongahälla RS (3)Nactus - Kaliber5 
7Emelie OlssonFlorida (41) 19619663,226
 Kongahälla RS (3)Bernstein - Pik Trumpf7 
8Josefin DolietisRamira FLB 19419462,581
 Bulycke RF (1)Ramirado - Ahorn Z8 
8Sigrid ClementzGolden Franz Ferdinand 19419462,581
 Stora Höga RK (2)Okänd8 
10Kristina HolgerssonEmbla 18618660,000
 Bulycke RF (1)Espri - Wilhelm Tell II10 
11Sandra PetterssonHilbek 18318359,032
 Stora Höga RK (2)Hiirik - Diler11 
12Anna WerlingWinzer 18218258,710
 Norra Bohusläns SRFWind Dancer - Ussuri xx12 
13Kim-Charli BergqvistParticious  0 
 Strömstads RKPablo - Underworld xx  
 
till toppen

Klass 10 - Dressyr Lätt A:3 Lag
4 startande lag
Domare C: Emelie Steen
 
PlatsKlubbLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Stora Höga RKLag 266,882
   
 
   Therese RutgerssonWait and See70,323 
   Elin JohanssonLaredo67,742 
   Sigrid ClementzGolden Franz Ferdinand62,581 
   Sandra PetterssonHilbek59,032 
2Bulycke RFLag 165,054
  Viktoria Bredinge
 
   Hanna LundborgKiss me Kate67,419 
   Anna LindersThe Duke65,161 
   Josefin DolietisRamira FLB62,581 
   Kristina HolgerssonEmbla60,000 
3Kongahälla RSLag 364,194
   
 
   Liselotte AnderssonEnya65,161 
   Emelie OlssonFlorida (41)63,226 
 Lysekils RFLag 4 
   
 
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Medelsvår C:2
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Petra Kärnberg, Mikaela Molin
Domare C: Camilla Berglund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Susanne OlofssonAndante 31531570,000
 Lysekils RFAngard - Happy Day1 
2Charlotte WesterholmChapillo 29129164,667
 Länghems RKChapman - Urbino2 
 
3Therese RutgerssonWait and See 28428463,111
 Stora Höga RKWorldly - Sandro Song3 
4Marianne GöthbergYamaica 27427460,889
 Färgelanda RKTamburin - Jaguar4 
5Kim-Charli BergqvistParticious 27027060,000
 Strömstads RKPablo - Underworld xx5 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport