Strömstads RK 2012-05-13
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-05-14 kl. 20:31
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Förklas Bohuscupen
Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Bohuscupen privatekipage
Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Bohuscupen Lektionsryttare
Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 Bohuscupen lagklass Lag
Klass 6 - Dressyr Lätt B:3
Klass 7 - Dressyr Lätt A:4

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Förklas Bohuscupen
Förklass Bohuscupen
27 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Överdomare: Camilla Berglund
Tävlingsledare: Kim-Charli Bergqvist & Anette Sundb
Domare C: Camilla Berglund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Linnéa Windahl StrömbladEmira 17717765,556
 Valsängs RFOkänd - Okänd1 
2Erica MolinNikita 235 17617665,185
 Tanums Ridklubb 2 
2Linda JacobssonRanchero 12 17617665,185
 Kongahälla RSMimoso V - Iberico IV2 
4Malin KarlssonLisette 17217263,704
 Sotenäs FKConcarneau - Labrador4 
5Sofia LundquistSam's Weinstern 17117163,333
 Kongahälla RSSambesi - Winnipeg I5 
6Elin StrömstedtLanart 17017062,963
 Valsängs RFStanford - Lambert6 
6Anna LundbergFritiof 17017062,963
 Orust RidklubbWarsteiner - Maraton6 
6Emelie OlssonRubert 17017062,963
 Kongahälla RSRubinrot - Pik Trumpf6 
 
9Emma GunnarssonPrinsess 16316360,370
 Valsängs RFArtist - Silverlea Buckskin9 
10Jennie BlomCortina 16116159,630
 Orust RidklubbCortus - Brilliant10 
11Jessika UngSam Wise 15915958,889
 Munkedals RKStravinsky xx - okänd11 
12Marie ArvidssonDelphi 15715758,148
 Orust RidklubbDanzas - Krocket12 
13Malin LundgrenMighty Bright x 15615657,778
 Sotenäs FKComefast xx - Ararat ox13 
13Anna KarlssonElectra v/d Watering 15615657,778
 Tanums RidklubbLight Feet v/d Watering - Halando II v/d Watering13 
15Lotta WalldénRûna v.d. Boschlaan 15315356,667
 Orust RidklubbFolkert 353 - Dirk15 
16Elinor Östlin FlodPikachu 15115155,926
 Tanums Ridklubbokänd16 
17Lisa JohanssonHero 15015055,556
 Munkedals RKHighcruiser - Warkant17 
18Lizette JacobssonXaloc V 14814854,815
 Kongahälla RSDardo-S - Albaicin II18 
19Ingela StrömbergDuglass 14714754,444
 Björneröd RKSDaugavietis - Glagol19 
19Jasmine JohanssonSB Gli Amati 14714754,444
 Munkedals RKBodethal´s Notre Petit - Möllegaards Orion Surprise19 
21Helen StrömstedtJames Joyce 14614654,074
 Valsängs RFSwift - Furidant21 
22Malin Lorentzson OmstadDidric 14514553,704
 Björneröd RKSDemocritos - Dawson22 
23Fanny KnutsenGold Toy 14014051,852
 Sotenäs FKGoldgraf - Marino23 
24Ida KarlsenCorennie E 13913951,481
 Björneröd RKSCorrado WL - Krayyan xx24 
25Rebecka KarlssonCat Man 13613650,370
 Björneröd RKSCagliostro - Cortez25 
26Sara HenrikssonCassani d´Or 13213248,889
 Björneröd RKSParco - A Lucky One26 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Bohuscupen privatekipage
28 anmälda, 28 startande, 7 placerade
Tävlingsledare: Kim-Charli Bergqvist & Anette Sundb
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emelie OlssonRubert 21321378,889
 Kongahälla RSRubinrot - Pik Trumpf1 
2Elin DavidssonMinerva 21121178,148
 Munkedals RKAydin ox RP 121 - Countach Camphell2 
3Linda JacobssonRanchero 12 20120174,444
 Kongahälla RSMimoso V - Iberico IV3 
4Lotta WalldénRûna v.d. Boschlaan 19619672,593
 Orust RidklubbFolkert 353 - Dirk4 
5Hanna BäckevikOthello K 19019070,370
 Stora Höga RKOrlando - Narew xx5 
6Elin StrömstedtLanart 18918970,000
 Valsängs RFStanford - Lambert6 
7Jenny OllilaMiss Kokomo 18818869,630
 Spekeröds RKokänd - okänd7 
7Malin LundgrenMighty Bright x 18818869,630
 Sotenäs FKComefast xx - Ararat ox7 
 
9Erica MolinNikita 235 18618668,889
 Tanums Ridklubb 9 
10Sofia LundquistSam's Weinstern 18318367,778
 Kongahälla RSSambesi - Winnipeg I10 
11Linnéa Windahl StrömbladEmira 18018066,667
 Valsängs RFOkänd - Okänd11 
12Malin PetterssonHilbek 17917966,296
 Stora Höga RKHiirik - Diler12 
13Malin KarlssonLisette 17717765,556
 Sotenäs FKConcarneau - Labrador13 
14Elinor Östlin FlodPikachu 17617665,185
 Tanums Ridklubbokänd14 
14Anna KarlssonElectra v/d Watering 17617665,185
 Tanums RidklubbLight Feet v/d Watering - Halando II v/d Watering14 
16Marie ArvidssonDelphi 17317364,074
 Orust RidklubbDanzas - Krocket16 
17Jessika UngSam Wise 17117163,333
 Munkedals RKStravinsky xx - okänd17 
18Jennie BlomCortina 16916962,593
 Orust RidklubbCortus - Brilliant18 
18Lizette JacobssonXaloc V 16916962,593
 Kongahälla RSDardo-S - Albaicin II18 
20Fanny KnutsenGold Toy 16816862,222
 Sotenäs FKGoldgraf - Marino20 
21Anna LundbergFritiof 16316360,370
 Orust RidklubbWarsteiner - Maraton21 
22Rebecka KarlssonCat Man 15915958,889
 Björneröd RKSCagliostro - Cortez22 
23Ida KarlsenCorennie E 15815858,519
 Björneröd RKSCorrado WL - Krayyan xx23 
24Sara HenrikssonCassani d´Or 15215256,296
 Björneröd RKSParco - A Lucky One24 
25Malin Lorentzson OmstadDidric 14914955,185
 Björneröd RKSDemocritos - Dawson25 
26Linn FredrikssonNikita 14514553,704
 Munkedals RK 26 
27Frida BergströmSamba Sambero 14014051,852
 Spekeröds RKSamarant - Chapman27 
28Viktor JohanssonDon Bellisimo  0 
 Spekeröds RKDon Castillion - As de Thurin  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Bohuscupen Lektionsryttare
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Kim-Charli Bergqvist & Anette Sundb
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Martina HenningssonLisen 20420475,556
 Spekeröds RKFlight - Okänd1 
2Emma GunnarssonPrinsess 17517564,815
 Valsängs RFArtist - Silverlea Buckskin2 
 
3Cecilia NyströmMalciks 17217263,704
 Stora Höga RKokänd - okänd3 
4Helen StrömstedtJames Joyce 17117163,333
 Valsängs RFSwift - Furidant4 
5Ingela StrömbergDuglass 16516561,111
 Björneröd RKSDaugavietis - Glagol5 
6Carolina StranneViento 16316360,370
 Sotenäs FK 6 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 Bohuscupen lagklass Lag
34 anmälda, 34 startande, 9 placerade
Tävlingsledare: Kim-Charli Bergqvist & Anette Sundb
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emelie OlssonRubert 21321378,889
 Kongahälla RS (5)Rubinrot - Pik Trumpf1 
2Elin DavidssonMinerva 21121178,148
 Munkedals RK (6)Aydin ox RP 121 - Countach Camphell2 
3Martina HenningssonLisen 20420475,556
 Spekeröds RK (2) 3 
4Linda JacobssonRanchero 12 20120174,444
 Kongahälla RSMimoso V - Iberico IV4 
5Lotta WalldénRûna v.d. Boschlaan 19619672,593
 Orust RidklubbFolkert 353 - Dirk5 
6Hanna BäckevikOthello K 19019070,370
 Stora Höga RK (7)Orlando - Narew xx6 
7Elin StrömstedtLanart 18918970,000
 Valsängs RF (4)Stanford - Lambert7 
8Malin LundgrenMighty Bright x 18818869,630
 Sotenäs FK (1)Comefast xx - Ararat ox8 
9Erica MolinNikita 235 18618668,889
 Tanums Ridklubb (8) 9 
 
10Sofia LundquistSam's Weinstern 18318367,778
 Kongahälla RS (5)Sambesi - Winnipeg I10 
11Linnéa Windahl StrömbladEmira 18018066,667
 Valsängs RF (4)Okänd - Okänd11 
12Malin PetterssonHilbek 17917966,296
 Stora Höga RK (7)Hiirik - Diler12 
13Jenny OllilaMiss Kokomo 17817865,926
 Spekeröds RK (2)okänd - okänd13 
14Malin KarlssonLisette 17717765,556
 Sotenäs FK (1)Concarneau - Labrador14 
15Anna KarlssonElectra v/d Watering 17617665,185
 Tanums Ridklubb (8)Light Feet v/d Watering - Halando II v/d Watering15 
15Elinor Östlin FlodPikachu 17617665,185
 Tanums Ridklubb (8)okänd15 
17Emma GunnarssonPrinsess 17517564,815
 Valsängs RF (4)Artist - Silverlea Buckskin17 
18Marie ArvidssonDelphi 17317364,074
 Orust Ridklubb (9)Danzas - Krocket18 
19Cecilia NyströmMalciks 17217263,704
 Stora Höga RK (7)okänd - okänd19 
20Jessika UngSam Wise 17117163,333
 Munkedals RK (6)Stravinsky xx - okänd20 
20Helen StrömstedtJames Joyce 17117163,333
 Valsängs RF (4)Swift - Furidant20 
22Lizette JacobssonXaloc V 16916962,593
 Kongahälla RS (5)Dardo-S - Albaicin II22 
22Jennie BlomCortina 16916962,593
 Orust Ridklubb (9)Cortus - Brilliant22 
24Fanny KnutsenGold Toy 16816862,222
 Sotenäs FK (1)Goldgraf - Marino24 
25Ingela StrömbergDuglass 16516561,111
 Björneröd RKS (3)Daugavietis - Glagol25 
26Anna LundbergFritiof 16316360,370
 Orust Ridklubb (9)Warsteiner - Maraton26 
26Carolina StranneViento 16316360,370
 Sotenäs FK (1) 26 
28Rebecka KarlssonCat Man 15915958,889
 Björneröd RKSCagliostro - Cortez28 
29Ida KarlsenCorennie E 15815858,519
 Björneröd RKS (3)Corrado WL - Krayyan xx29 
30Sara HenrikssonCassani d´Or 15215256,296
 Björneröd RKS (3)Parco - A Lucky One30 
31Malin Lorentzson OmstadDidric 14914955,185
 Björneröd RKS (3)Democritos - Dawson31 
32Linn FredrikssonNikita 14514553,704
 Munkedals RK (6) 32 
33Frida BergströmSamba Sambero 14014051,852
 Spekeröds RK (2)Samarant - Chapman33 
34Viktor JohanssonDon Bellisimo  0 
 Spekeröds RK (2)Don Castillion - As de Thurin  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 Bohuscupen lagklass Lag
9 startande lag
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Kongahälla RSLag 569,753
   
 
   Emelie OlssonRubert78,889 
   Sofia LundquistSam's Weinstern67,778 
   Lizette JacobssonXaloc V62,593 
2Valsängs RFLag 467,161
   
 
   Elin StrömstedtLanart70,000 
   Linnéa Windahl StrömbladEmira66,667 
   Emma GunnarssonPrinsess64,815 
   Helen StrömstedtJames Joyce63,333 
3Stora Höga RKLag 766,790
   
 
   Hanna BäckevikOthello K70,370 
   Malin PetterssonHilbek66,296 
   Cecilia NyströmMalciks63,704 
4Tanums RidklubbLag 866,420
   
 
   Erica MolinNikita 23568,889 
   Anna KarlssonElectra v/d Watering65,185 
   Elinor Östlin FlodPikachu65,185 
5Sotenäs FKLag 165,803
   
 
   Malin LundgrenMighty Bright x69,630 
   Malin KarlssonLisette65,556 
   Fanny KnutsenGold Toy62,222 
   Carolina StranneViento60,370 
6Munkedals RKLag 665,062
   
 
   Elin DavidssonMinerva78,148 
   Jessika UngSam Wise63,333 
   Linn FredrikssonNikita53,704 
7Spekeröds RKLag 264,445
   
 
   Martina HenningssonLisen75,556 
   Jenny OllilaMiss Kokomo65,926 
   Frida BergströmSamba Sambero51,852 
   Viktor JohanssonDon Bellisimo  
8Orust RidklubbLag 962,346
   
 
   Marie ArvidssonDelphi64,074 
   Jennie BlomCortina62,593 
   Anna LundbergFritiof60,370 
9Björneröd RKSLag 358,642
   
 
   Ingela StrömbergDuglass61,111 
   Ida KarlsenCorennie E58,519 
   Sara HenrikssonCassani d´Or56,296 
   Malin Lorentzson OmstadDidric55,185 
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt B:3
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Kim-Charli Bergqvist & Anette Sundb
Domare C: Camilla Berglund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Anette SundbergOlastra 22822869,091
 Strömstads RKChampus - Saros1 
2Anna WerlingWinzer 20920963,333
 Norra Bohusläns SportryttarförWind Dancer - Ussuri xx2 
 
3Petra KärnbergPolisson xx 20020060,606
 Strömstads RKPolish Precedent xx - Bigstone xx3 
4Petra KärnbergBumble Bee H 19919960,303
 Strömstads RKCamaro M - Caretello B4 
5Sanna GustafssonCasper 19219258,182
 Valsängs RFCavat - Karaff ox FA 508/885 
6Paula ChristenssonNemo 17817853,939
 Lysekils RFDiestro - Strauss 6896 
 
till toppen

Klass 7 - Dressyr Lätt A:4
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Kim-Charli Bergqvist & Anette Sundb
Domare C: Camilla Berglund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Anette SundbergOlastra 27227266,341
 Strömstads RKChampus - Saros1 
 
2Sanna GustafssonCasper 25325361,707
 Valsängs RFCavat - Karaff ox FA 508/882 
3Kim-Charli BergqvistParticious 23823858,049
 Strömstads RKPablo - Underworld xx3 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport